Liepos 8-oji paskelbta Tarptautine alergijos diena.

Alergija – ypač jautri žmogaus organizmo reakcija į jį patekusį alergeną, į kurį kiti žmonės nereaguoja. Alergizuoti gali įvairūs augalai, žiedadulkės, maistas, naminiai gyvūnai, vaistai, buitinės chemijos medžiagos ir pan.

Alergija gali būti paveldima ir dažniausiai pasireiškia jau ankstyvoje vaikystėje, tačiau kai kuriems žmonėms ji pasireiškia daug vėliau, po kontakto su tam tikrais aplinkos veiksniais.

Alergija yra sudėtinga liga – ji gali pasireikšti labai greitai (per kelias minutes ar valandas) arba labai lėtai (net kelių dienų laikotarpyje).

Alergijos itin suaktyvėja pavasarį ir vasarą. Tai laikotarpis, kurio metu gali pablogėti alergiškų žiedadulkėms žmonių savijauta dėl gausaus augalų žydėjimo. Žiedadulkių koncentracija ore būna padidėjusi nuo kovo iki spalio mėnesio, todėl šiuo laikotarpiu žmonėms, turintiems padidintą jautrumą tam tikroms žiedadulkėms, prasideda arba atsinaujina alerginės ligos, tokios kaip alerginis rinitas ir bronchų astma.

Alergijos simptomai gali būti labai įvairūs: pykinimas, rėmuo, pilvo pūtimas, skausmas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, odos niežėjimas, bėrimai, alerginė sloga, akių uždegimas, šienligė, astma.

Prasidėjus itin stiprioms alerginėms reakcijoms (tinimams, dusuliui, priepuoliams ir pan.) reikia nedelsti ir kreiptis į medikus.

Alergijos gydymas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Todėl medikai pirmiausia pataria vengti kontaktų su alergenu, galinčiu išprovokuoti nepageidautinas organizmo reakcijas.