Birželio 14 dieną visame pasaulyje minima kraujo donoro diena. Jos tikslas – skleisti informaciją apie saugaus kraujo ir kraujo produktų būtinybę bei išreikšti padėką visiems donorams, kurie savanoriškai ir neatlygintinai dovanoja savo kraujo kitų žmonių gyvybėms gelbėti.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad kiekvienais metais kraujo ir jo produktų perpylimas padeda išgelbėti milijonus žmonių gyvybių, leidžia pailginti pacientų, sergančių sunkiomis ligomis, gyvenimo trukmę ir pagerinti jų gyvenimo kokybę. Be kraujo perpylimo nebūtų įmanoma atlikti daug sudėtingų medicininių procedūrų ir chirurginių operacijų.

Druskininkų ligoninės kolektyvas primena neatlygintinos kraujo donorystės svarbą ir kviečia visus neabejingus žmones esant galimybei prisijungti prie mūsų šalyje vykdomų neatlygintinos kraujo donorystės akcijų.

Pasaulinė kraujo donoro diena minima birželio 14 dieną gimusio Nobelio premijos laureato, mokslininko Karlo Landšteinerio garbei. Jis sukūrė kraujo grupių sistemą. 2005 m. 58-toje Pasaulio sveikatos asamblėjoje buvo nuspręsta Pasaulinę kraujo donorų dieną minėti kasmet, birželio 14 dieną, taip siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą.