Kiekvienais metais spalio 13 d. yra minima Pasaulinė trombozės diena. Pirmą kartą ji paminėta 2014 m. Tarptautinės trombozės ir hemostazės draugijos iniciatyva.

Trombozė – būklė, kada kraujyje formuojasi krešuliai, dar vadinami trombais.

Trombozė gali pasireikšti visose kraujagyslėse: ir tose, kuriomis deguonies prisotintas kraujas tiekiamas kūno organams, ir tose, kuriomis kraujas grįžta atgal. Dažniausiai kraujo krešuliai susidaro venose, arterijose arba širdyje.

Ligą sukelti gali ne tiek trombozė, kiek jos pasekmės. Trombas – kraujagyslėje susiformavęs kraujo krešulys – gali nulemti deguonies stygių kraujagyslės maitinamame organe. Gali įvykti šios komplikacijos: širdies infarktas, patiriamas užsikimšus širdies vainikinei kraujagyslei, arba dėl užsikimšusios smegenų arterijos ištikęs insultas. Dar dažniau trombozė pasireiškia giliosiose kojų ir dubens venose.

Dėl baimę keliančių ir kartais net gyvybei pavojingų komplikacijų svarbu kuo anksčiau diagnozuoti trombozę ir pradėti jos gydymą.

Kviečiame atlikti testą ir  įvertinti savo asmeninę trobozės riziką : http://tiny.lt/7eah3s

Jeigu rezultatai parodė, kad trombozės rizika yra didelė, nedelsdami kreipkitės į medikus. Esant trombozės pavojui, gydytojas SKIRS diagnostikos procedūras ar tyrimus.