VšĮ Druskininkų ligoninė kviečia pacientus (vyrus nuo 40 iki 55 metų ir moteris nuo 50 iki 65 metų) dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje.

Atvykęs pacientas į ligoninę tikrintis sveikatos pagal širdies ir kraujagyslių profilaktikos programą, per pusdienį gaus tai, ko tektų laukti, jei tai būtų planinė pagalba“ – teigė pavaduotoja medicinai Jurgita Matuliauskienė. Tik būtina iš anksto registruotis ir tam pasiruošti.

Pacientus konsultuos Santarų klinikų kardiologas Vytautas Juknevičius

„Į Druskininkų ligoninę specialiai pacientų konsultuoti atvyksta iš Santarų klinikų kardiologas Vytautas Juknevičius. Tai dovana ne tik ligoninei, bet ir pacientams ir labai didelis palengvinimas šeimos gydytojams, kuriems tampa lengviau įkalbėti žmones dalyvauti šioje programoje“,  – teigė  ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė.

Gydytojas  pacientus konsultuoja kartą per mėnesį. V. Juknevičius – jaunas, profesionalus ir rūpestingas gydytojas, sukaupęs vertingą patirtį: Santaros klinikų Kardiologijos skubios pagalbos poskyrio vyresnysis gydytojas kardiologas, Širdies ir kraujagyslių neinvazinės ir ultragarsinės diagnostikos skyriaus, kardiologijos konsultacijų poskyrio gydytojas kardiologas, VU Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos doktorantas.

Į programą – pagal kriterijus

Širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos programą finansuoja Valstybinė ligonių kasa iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Joje kartą metuose dalyvauja vyrai  nuo 40 iki 54 metų ir moterys nuo 50 iki 64 metų (imtinai). Sulaukusius šio amžiaus žmones šeimos gydytojai informuoja apie galimybę dalyvauti nemokamoje profilaktikos programoje. Atliekami reikiami tyrimai, kurių metu ir nustatomi rizikos veiksniai.

Išaiškins  rizikuojančius susirgti

Kardiologas  atliks detalius širdies ir kraujagyslių tyrimus, nustatys rizikos veiksnius bei koreguos tolimesnį žmogaus gyvenimo būdą, jei paaiškėtų, kad susirgti širdies ligomis rizika didelė.

Rizikuojančių susirgti tikrai daug. Statistika teigia, jog Lietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų beveik dvigubai didesnis nei Europos Sąjungos šalyse. Išsivysčiusiose šalyse mirtingumas mažėja. Kai kuriose šalyse sumažėjo trečdaliu. Lietuvoje skaičiai pakito mažai.

Stengtis reikia patiems

Ši programa, tai  pirminė prevencija, nes dauguma dalyvaujančių dar neserga širdies ir kraujagyslių ligomis. Tad ir gydymo jiems dar nereikia – pakanka sureguliuoti rizikos veiksnius, kraujospūdį, cholesterolį. Rizikos veiksnių korekcija vykdoma sureguliavus mitybą, pacientas turi labai pastengti, kad rizika kiek įmanoma mažėtų. Tai būtina, kad išvengtų kardiovaskulinių įvykių – širdies infarkto ar širdies nepakankamumo.

Primename gyventojams, kad užsiregistruoti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje galima tik apsilankius pas šeimos gydytoją ir turint jo siuntimą.

Taip pat prašome gyventojų būti atsakingais: jeigu užsiregistravus į ligoninę konsultacijai jums paskirtu laiku atvykti negalite, būtinai apie tai informuokite iš anksto – tokiu būdu padėsite pas gydytojus patekti tiems, kuriems labai to reikia, padėsite išvengti eilių pas gydytojus.

Dėl išsamesnės informacijos apie skambinkite į registratūrą:

Tel. +370 313 59 144
Mob. +370 645 10 431