Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose Rytų Lietuvos regiono medikams įteikti Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.

Šį specialų apdovanojimą gavo ir VšĮ Druskininkų ligoninės slaugytoja Rūta Žūkienė. Prie COVID – 19 suvaldymo R. Žūkienė prisijungė nuo pat pirmųjų karantino dienų.

R. Žūkienė vyko padėti į  Alytaus mobilų punktą, kur atliko COVID-19 infekcijos tepinėlių ėmimą. Steigiant Druskininkų mobilią brigadą, prisidėjo prie slaugytojų apmokymo ir paruošimo imant tepinėlius bei suvedant duomenis. Įsikūrus mobiliai brigadai Druskininkuose, nepriekaištingai vykdė veiklą.

Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą.

„Jūsų pasiaukojantis darbas ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai mums visiems šis virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių Lietuva iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys – įkvepiantis. Ačiū už Jūsų darbą neskaičiuojant valandų, gelbstint gyvybes ir stengiantis dėl kiekvieno žmogaus, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir taptų sėkmės istorija. Jūsų darbai prisidėjo prie Lietuvos sėkmės istorijos, kai atsidūrėme tarp šalių lyderių, sėkmingai suvaldžiusių šio klastingo viruso plitimą“, – sako ministras A. Veryga.

Anot ministro, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams turime dėkoti ne tik už tiesioginį darbą su pacientais, bet ir už tai, kad prisidėjo idėjomis ir pasiūlymais, inicijavo naujoves, kurių buvo galybė ir kurios padėjo Lietuvai sustabdyti viruso plitimą.