Praėjus beveik dviem mėnesiams po karantino paskelbimo, Vyriausybė ligoninėms ir poliklinikoms leido atnaujinti gydymo paslaugas, prieš tai  įgyvendinus visus iškeltus reikalavimus jų teikimui.

Šalies gydymo įstaigos, tarp jų – ir Druskininkų ligoninė, paslaugas atnaujinti galės tik tada, kai parengs planinių stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų atnaujinimo etapais planus ir juos suderins su  kuruojančia regiono įstaiga bei Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

Minėtuose planuose turi būti numatyta, kaip bus teikiamos paslaugas didelės ir mažos rizikos grupėms priskiriamiems pacientams,  kokia  bus personalo darbo organizavimo tvarka, kaip bus skiriamos apsaugos priemonės darbuotojams ir pacientams ir t.t.

„Darbo atnaujinimas tikrai neįvyks taip greitai, kaip galbūt norėtųsi, bet saugumas – tiek medikų, tiek pacientų – mums yra pirmoje vietoje. Tikrai suprantame žmonių norą, kad ligoninė dirbtų įprasta tvarka, tačiau labai prašome kantrybės. Pirmiausia palaipsniui atnaujinsime būtiniausias paslaugas. Bet jų teikimo tempas bus lėtesnis – turime užtikrinti, kad pacientai nesiburiuotų, kad medikai tarp žmonių vizitų galėtų išvėdinti ir dezinfekuoti patalpas, patekti pas medikus pirmiausia galės tie pacientai, kuriems negalima padėti nuotoliniu būdu“,  – sakė VšĮ Druskininkų ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Jurgita Matuliauskienė ir atkreipė dėmesį, kad kol kas ligoninės medikų konsultacijos vyksta nuotoliniu būdu.

Druskininkų ligoninės personalas druskininkiečių prašo supratingumo ir kantrybės – atlikus visas būtinas procedūras ligoninės veikla bus atnaujinama pamažu, apie visus pokyčius bus informuojama viešai.