Priėmimo – skubios pagalbos skyrius, tel. (8 313) 59 135

Konsultacinės poliklinikos registratūra, tel. (8 313) 59 144

Konsultacinės poliklinikos registratūra, tel. Mob. 8 645 10 431

KAIP MUS RASTI
KAIP MUS RASTI

K. Jasmontienė

 

Druskininkiečiams, besidomintiems sveika mityba, jau nebereikės gydytojo dietologo konsultacijos važiuoti į didmiesčius. Tokio specialisto pagalbą nuo kitos savaitės galės gauti savo mieste, VšĮ Druskininkų ligoninės konsultacinėje poliklinikoje. 
Gydytoja Kristina Jasmontienė kosultuoja antradieniais nuo 9 iki 10 valandos. Išankstinė registracija internetu sergu.lt ar registratūros telefonais.

Šiandien plūsta kaip niekada didelis ir įvairus srautas informacijos apie įvairiausias dietas, sveikos mitybos dėsnius. Pasiklausius buitinių pokalbių ar pašniukštinėjus po internetinius forumus, susidaro įspūdis – kaip tinkamai maitintis tautiečiai išmano ne prasčiau nei, pavyzdžiui, krepšinio žaidimo subtilybes. Nemažai dailiosios lyties atstovių ir vienas kitas vyriškis sau ir kitiems tvirtina: jeigu tik panorėtų (!) ir imtų laikytis tinkamo maitinimosi režimo, greitai galėtų puikuotis sulieknėjusia figūra. Tačiau dažniausiai realybė būna kitokia. Pradėjus laikytis griežtų, neretai – su organizmo poreikiais nesuderinamų dietų ima kamuoti silpnumas, energijos stoka, galvos skausmai, prasta nuotaika. Anksčiau ar vėliau apsiryjama, sulaukiama jo-jo efekto ir… dažnai viskas pradedama iš pradžių.
Nepasiklysti siūlomų dietų gausoje, neprasmingai savęs nekankinti ir sulaukti gerų rezultatų padeda gydytojai dietologai. Į šiuos specialistus žmonės kreipiasi ne tik norėdami numesti svorio, bet ir jo priaugti, taip pat – sveika mityba išspręsti esamas sveikatos problemas, kontroliuoti lėtines ligas. Gydytojai dietologai padeda visiems, kuriems rūpi, pasitelkus sveiką mitybą kuo ilgiau išsaugoti sveikatą, gerą fizinę formą, išlikti žvaliems ir energingiems. Šiais laikais vizitai pas dietologą tampa tokie įprasti, kaip ir pas kitus sveikatos priežiūros specialistus. Gydytojas dietologas konsultuoja svorio didinimo, svorio mažinimo klausimais, sergant virškinimo ligomis (opaligė, refliuksas, uždegiminės žarnų ligos, vidurių užkietėjimas), esant padidėjusiam cholesteroliui, sergant cukriniu diabetu, podagra, inkstų ligomis, arterine hipertenzija, odos ligomis, alergija, nėščiąsias ir žindyves – sveikos mitybos klausimais, onkologinėmis ligomis sergančiuosius, esant mitybos nepakankamumui, po chirurginių operacijų. 

Svarbu sukurti tinkamus maitinimosi įpročius

Žmonės įpratę gydytojo dietologo darbą dažniausiai sieti su pagalba nutukusiems pacientams. Gydytoja K.Jasmontienė sako, kad dietologo sritis gerokai platesnė. Yra ne viena liga, kurią įveikti, sušvelninti ar sėkmingai kontroliuoti reikalinga mitybos korekcija – tai celiakija, hipertenzinė liga, podagra, diabetas, taip pat įvairūs virškinamojo trakto sutrikimai ir kt.
Norintiesiems atsikratyti viršsvorio, gydytoja K.Jasmontienė primena: „Nutukimas neatsiranda per vieną dieną. Tai tokia problema, kuri kaupiasi metų metus, kol galiausiai žmogus su ja nebesusitaiko, arba ji sukelia sveikatos sutrikimų. Taigi ji ir išsprendžiama ne per vieną dieną. Gydant nutukimą, gydytojo dietologo tikslas – ne priversti žmogų suliesėti, o sukurti teisingus maitinimosi įpročius arba koreguoti esamus, kad jie netrukdytų išlaikyti gero, sveiko svorio. Reikalinga reguliari gydytojo dietologo priežiūra sekti, kaip kinta svoris, įvertinti jo dinamiką.
Kalbant apie maitinimosi korekciją, konsultacija apskritai nėra pagrindinis dalykas. Svarbu konkretaus, detalaus maitinimosi plano sudarymas. Žmogus ateina ne tik išklausyti patarimų, bet ir gauna konkrečių rekomendacijų – kaip maitintis, kada tai daryti, kaip mitybą suderinti su fiziniu aktyvumu, kaip turėtų atrodyti dienos meniu, kokius konkrečius maisto produktus ir patiekalus vartoti ir t. t. Sudaromas individualus maitinimosi planas (valgiaraštis), atsižvelgiant į žmogaus užimtumą, maisto pomėgius, sveikatos sutrikimus. Žmogui nuimamas didelis „galvos skausmas“ – nereikia nuolat galvoti apie tą, ką pasirinkti valgyti ir kada.“
Susitikimų su gydytoja dietologe dažnumas aptariamas drauge su pacientu. Pakartotini susitikimai būtini ne tik svorio pokyčiams įvertinti, bet ir įpročių keitimui, gero valgymo elgesio ugdymui.
Atsikratyti viršsvorio, padėti įveikti kitas ligas padedant gydytojui dietologui – tai reiškia ne tik pasiekti norimą rezultatą, bet ir jį išlaikyti, nemažinant gyvenimo kokybės ir neatsisakant gero maisto malonumų.