Priėmimo – skubios pagalbos skyrius, tel. (8 313) 59 135

Konsultacinės poliklinikos registratūra, tel. (8 313) 59 144

Konsultacinės poliklinikos registratūra, tel. Mob. 8 645 10 431

Sepsis – itin aktuali šiuolaikinės intensyviosios medicinos problema. Nepaisant moderniosios medicinos galimybių: vakcinų, antibiotikų, intensyviosios terapijos, sepsis išlieka svarbiausia didelį pacientų ligotumą lemiančia priežastimi ir sunkia finansine našta sveikatos priežiūros sistemai.

Dažnai neteisingai suprantamas kaip ,,kraujo užkrėtimas“ sepsis šiandien yra viena iš pirmaujančių mirties priežasčių visame pasaulyje.

Lietuvoje Pasaulinei sepsio dienai pažymėti Lietuvos Respublikos Seime vyks konferencija ,,Stabdykime sepsį – gelbėkime gyvybes“ (Rugsėjo 13 d. 10 val.) ir ,,Pasaulinė sepsio dienos“ komandos bėgimas Lietuvos pašto estafetėje 4×10 km X-jame DANSKE BANK Vilniaus maratone (Rugsėjo 15 d. 9.45 val.).